Rodzina 500+

INFORMACJE DLA OSÓB GŁUCHYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

 Tłumacz on-line języka migowego

 

Sąd Rejonowy w Żarach realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza języka migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu , gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w ikonę:

Ikona migam

 

 

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w poniższej lokalizacji:

 

Biuro Obsługi Interesantów

Sąd Rejonowy w Żarach

ul. Spokojna 20

68-200 Żary

 

Usługa  dostępna jest w godzinach urzędowania Biura Obsługi Interesantów:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK  7:30 - 12.00  i 12:15 -14.30

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem wideotłumacza zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. 2019.1141).  Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

Biuro Obsługi Interesantów wyposażone jest również w pętlę indukcyjną- system wspomagania słuchu dla osób noszących aparat słuchowy.